Szczypce EREM
Do produkcji i do serwisu

Szczypce szwajcarskiej firmy Erem to narzędzia o najwyższej jakości. Firma dba o najdrobniejsze szczegóły wykonania - począwszy od doboru materiału, precyzyjne maszynowe i ręczne zaostrzenie końcówek, wyważenie i polerowanie.
Erem proponuje bogaty wybór ucinaczek prostych, zagiętych, szczypiec klasycznych, do formowania końcówek i specjalistycznych.

Najpopularniejsze modele

512 N
Ucinaczki uniwersalne typu semi flush. Pozwalają ciąć drut miedziany o średnicy do 1,6mm, drut średni do 1,0mm, twardy do 0,5mm.

532 N
Ucinaczki uniwersalne typu super full flush. Pozwalają ciąć drut miedziany o średnicy do 1,6mm, drut średni do 0,8mm.

812 N
Ucinaczki uniwersalne z odporną głowicą typu semi flush. Pozwalają ciąć drut miedziany o średnicy do 1,8mm, drut średni do 1,2mm, twardy do 0,6mm.

670 EP
Ucinaczki do SMD. Pozwalają na precyzyjne wycinanie wyprowadzeń QFP, PLCC.

Szczypce pneumatyczne

670 EP
Ucinaczki pneumatyczne. Dostępny jest szeroki wybór końcówek tnących.

Wszystkie modele

Katalog Erem w formacie pdf (2,5MB).

Technologia wytwarzania

Materiał
Wszystkie szczypce Erem są wykonywane maszynowo i polerowane ręcznie. Materiał to specjalnie przygotowywana i utwardzona stal. Zapewnia on niezwykłą wytrzymałość narzędzi.

Złącze
Wewnętrzne powierzchnie obu połówek narzędzi są polerowane. Połówki są połączone samoblokującym złączem śrubowym. Testy wykazują, że złącze wytrzymuje ponad milion operacji cięcia. Uniemożliwia ono również zachodzenie końcówek na siebie. Praca złącza jest praktycznie bezoporowa.

Sprężyna
Sprężyna jest wbudowana wewnątrz narzędzia. Podobnie jak złącze, wytrzymuje ponad milion operacji cięcia. Spręzyny Erem zapewniają jednolity opór w całym zakresie ruchu, co redukuje efekt zmęczenia ręki. Wbudowanie sprężyny wewnątrz narzędzia zapewnia dodatkowo bezawaryjność - nie może ona wypaść ani przemieszczać się.

EMOS
"Erem Maximum Opening Stop" - Szczypce Erem mają system limitowania kąta rozwarcia głowicy do 5mm. Rękojeść jest zawsze otwarta w tym samym stopniu, co dodatkowo wpływa na komfort użytku.

Serwis i części zamienne
Erem gwarantuje doskonałą jakość narzędzi. W razie problemów, złącze śrubowe oraz spręzyna będą wymienione bezpłatnie.

Ostrzenie
W razie potrzeby możliwe jest naostrzenie narzędzia. W zależności od modelu i stopnia zużycia możliwe jest maksymalnie trzykrotne ostrzenie. Wymieniane są równocześnie pokrycie rękojeści, złącze oraz sprężyna. Niektóre modele ostrzone są bezpłatnie - Klient ponosi jedynie koszty przesyłki. Szczegóły do uzgodnienia.

Narzędzia specjalne
Erem wykonuje narzędzia specjalne na zamówienie. Nie ma limitu ilości - można wykonać jedną sztukę.

Ochrona antystatyczna
Materiał rękojeści zapewnia ochronę przed ładunkami elektrostatycznymi - "ESD Safe".Ergonomia
Długotrwała praca powoduje obciążenia mechaniczne ręki i może powodować uszkodzenia nerwów. Erem rozwinął serie narzędzi ze specjalnymi uchwytami które redukują obciązenia tego typu.Koszty
Narzedzia Erem są przy jednorazowym zapupie droższe od konkurencyjnych. Ich niebywała wytrzymałść powoduje jednak szybki zwrot kosztów zakupu.

  • A-narzędzia tanie
  • B-narzędzia markowe
  • C-EremGłowice
Narzędzia są oferowane z głowicami typu:

  • głowica owalna - najbardziej wytrzymała i masywna, do zastosowania w przypadkach cięcia detali stosunkowo twardych i grubych.
  • głowica ścięta - dolna część głowicy jest ścięta, co umożliwia dostep do miejsc trudno dostępnych. Zmniejsza to niestety wytrzymałość głowicy i redukuje maksymalną średnicę ciętych detali.
  • głowica ścięta zaokrąglona - dolna część głowicy jest ścięta i dodatkowo boczne krawędzie są zaokrąglone. Umożliwia cięcie w miejscach bardzo trudno dostępnych. Najmniejsza z głowic.


W zależności od wymaganej precyzji cięcia oraz odporności końcówek można dobierać ucinaczki Semi Flush, Full Flush lub Super Full Flush.

Wymiary
Szczypce są wykonywane w trzech wymiarach:

  • 110mm - mała, krótka głowica do typowych zastosowań.
  • 115mm - dłuższa głowica zapewnia lepszy dostęp do ciętych detali.
  • 120mm - wersja wzmocniona zapewnia lepszą wytrzymałość narzędzia.

Klips zabezpieczający
Opcjonalny klips przytrzymuje obcięte kawałki przewodów lub końcówek. Do zastosowania w seriach 500, 600 i 2200. Prosimy dodać literę W na końcu oznaczenia modelu np. 595EW.