Piece lutownicze
Do prototypów i do laboratorium
 

Typ

Opis

Autotronik BT301

Autotronik BT 301 to konwekcyjny piec komorowy. Idealny do produkcji małych serii lub prototypów. Jego zaletą są małe wymiary i sterowanie mikroprocesorowe zapewniające wysoką jakość lutowania.

  • Grzanie: gorące powietrze/ grzałki kwarcowe
  • Bardzo wysoka jakość lutowania SMD
  • Możliwość utwardzania kleju
  • Panel dotykowy 7"
  • Sterowanie mikroprocesorowe
  • System operacyjny Android
  • Możliwość przesyłania profilu przez WiFi.
  • Zasilanie jednofazowe 240 V, 50Hz.
  • Masa 45 kg
Do małej i średniej produkcji
 

Typ

Opis

Autotronik BS551

Piec BS 551 jest wydajnym piecem lutowniczym z wymuszoną konwekcją. Cztery strefy grzewcze górne + cztery dolne, sterowanie mikroprocesorowe z panelem dotykowym 7". Umożliwia lutowanie płytek o szerokości do 405 mm. Zasilanie trójfazowe, moc 12kW. Wbudowane dwie strefy wyciągowe i strefa chłodząca. Oprogramowanie umożliwia łatwe sterowanie przebiegiem procesu lutowania.

Piece lutownicze SEHO


Firma SEHO jest jednym z największych producentów maszyn lutowniczych na świecie. Oferuje najwyższej jakości maszyny do lutowania.

Maszyny firmy SEHO pracują w wielu firmach w Polsce. Służymy referencjami.

Towary produkowane w Europie Made in Germany Towary produkowane w Europie

Do średniej i dużej produkcji
 

Typ

Opis

GoReflow

Inżynierowie Seho wciąż ulepszają podstawowy model pieca. Piec umożliwia instalację tunelu azotowego. Maszyna charakteryzuje się bardzo wydajnymi strefami grzewczymi, strefa peak jest podwójna. GoReflow to wydajny przemysłowy piec rozpływowy z pełną wymuszoną konwekcją. Dostępne są dwa modele o długościach komory 1800 i 2300 mm. Transport siatkowy, łańcuchowy lub mieszany. Są wyposażone w wiatraki chłodzące. Sterowanie przez Touch-panel lub przez komputer (opcja). Dolne strefy podgrzewania (opcja).
Ilość stref górnych/dolnych standard (opcja):

model 1.8 - 5/2(5)

model2.3 - 7/2(7)

MaxiReflow 3,0
MaxiReflow 3,6

Piec MaxiReflow zdobył w 2006 roku prestiżową nagrodę Global Technology Award.

Dostępne są dwa modele o długościach komory 3000 i 3600 mm.

Piece są wyposażone w nawiewy nowej konstrukcji w technologii FDS MaxiPower-Serie. Specjalny kształt nawiewów i dysz kierunkujšcych umożliwia wydajny transfer energii cieplnej i umożliwia pracę z relatywnie niskimi nastawami temperatur.

Ważnym szczególem konstrukcji jest nowy system transportowy "LowMassConveyor". Profile mocujące są zaprojektowane aby napinanie odbywało się wzdłuż całej maszyny. Zapewnia to absolutną równoległość łańcuchów transportowych. Nowy system transportowy z podtrzymaniem środkowym są tak małe, że stają się "termicznie niewidzialne".

Zaletą konstrukcji jest ulepszony system oczyszczania gazów. Pozwala to skrócić czas konserwacji. Wszystkie strefy grzewcze są podłączone do centralnego odciągu. Gaz jest oczyszczany i wprowadzany ponownie do ostatnich stref. Umozliwia to osiągnięcie dużych róznic temperatur pomiędzy ostatnią strefą grzewczą a pierwszą strefą peak.

PowerReflow 2

Nowy piec PowerReflow2 to model nieco mniejszy od MaxiReflow. Bazuje na tej samej innowacyjnej technologii, ale ma nieco mniej wyposażenia opcjonalnego i jest krótszy - długość stref grzewczych wynosi 2400 mm. PowerReflow plasuje się pomiędzy GoReflow i MaxiReflow zarówno pod względem wydajności, wyposażenia, jak i ceny.